Big Agnes Copper Spur UL2

$450
8

KONFOR - 25%

8.0/10

AĞIRLIK - 25%

7.0/10

HAVA KOŞULLARINA DAYANIKLILIK - 20%

8.0/10

KURULUM KOLAYLIĞI - 10%

8.0/10

TAŞIMA BOYUTU - 10%

9.0/10

 Kurulumun hızlı olmasındaki en büyük etkili pollerin tek parça olması ve iç tenteye toka yardımıyla sabitlenmesi. Bunun dışında pollerin ucunda, iç tentenin pol bağlantı noktalarında ve dış tentenin iç tente ile birleştiği noktalarda iki farklı renk var. Bir taraf gri, öteki taraf oranj renginde. Dolayısıyla hangi tarafın ne yöne geçeceği mevzusunda tereddüt yaşamıyorsunuz. Ek olarak dış tente iç tente ile klipslerle sabitleniyor. Her şey bittikten sonra tek yapmanız gereken 6 tane kazık ile çadırı sağlamlaştırmak.

Kullanım alanı Sırt çantalı kamp faaliyetleri
Sezon 3-4 mevsim
Kişi Kapasitesi 2 kişi
Minimum ağırlık (çadırın tümü ve 6 adet kazık – taşıma torbası ve diğer kazıklar hariç) 1 kilo 380 gram
Tüm aksesuarlar dahil (taşıma torbaları ve tüm kazıklar) toplam ağırlık 1 kilo 550 gram
Paketliyken ölçüleri 15 cm. x 45 cm.
Kuruluyken zemin genişliği ve uzunluğu 228 cm. x 132 cm.
İç alan 2.23 metre kare
Balkon alanları 0.84 metre kare x 2
İç çadır yüksekliği 106 santim
Kapı sayısı 2
Balkon sayısı 2
Pol sayısı 1 adet tümleşik pol
Pol malzemesi Alüminyum DAC Featherlite NSL
Pol çapı 9.0 mm.
Zemin kumaşı Kaplamalı ripstop 30 denye naylon
Dış tente kumaşı Kaplamalı ripstop 20 denye naylon

Kapasite

 Copper Spur UL2 iki kişi kapasiteli fakat iki birey için dar sayılabilecek bir çadır. 132 santim genişliğe, 229 santim uzunluğa ve 107 santim yüksekliğe sahip iç mekan sevgilinizle yeterince yakın olmanıza yararken, arkadaşınızla aranıza en çok 10 santim boşluk bırakabileceğiniz bir alan sunuyor.

 Eğer çadırda sürekli 2 fert konaklayacak ve rahatınıza düşkünseniz, iki kişilik model yerine 1.64 kg ağırlığındaki üç kişi kapasiteli Copper Spur UL3’ü tercih etmelisiniz.

 Copper Spur UL2’nin iki kişi için en büyük avantajı iki girişe ve iki balkona haiz olması. Böylece malzemeleri balkonlarda bırakabilir, içerideki alanı daha etkin kullanabilirsiniz. Ayrıca dışarı çıkmak istediğinizde birbirinizin üzerinden geçmek zorunda değilsiniz. Çift balkona haiz olmanın bir başka avantajı da sıcak havalarda her iki balkonu da açık bırakarak çadır içindeki hava akımını arttırabilmeniz.

Çadır yükseklik bakımından ihtiyacı karşılıyor. İki fert kolaylıkla bağdaş kurarak oturabilir, yiyecek yiyebilirsiniz.

Özellikler

 Copper Spur UL2 yalnızca polü geçirilerek ayakta durması sağlanılabilen bir çadır.

 Çift kişilik ve tek başına ayakta durabilen bir çadır olmasına rağmen ağırlığının 1 kilo 380 gram ile sınırlı olması kullanılan hafif materyaller sayesinde. Copper Spur’da bulunan DAC Featherlite NFL polün esnekliği oldukça yüksek. Ayrıca sert esen rüzgarlarda çadırı stabil tutmaya kafi gelecek kadar da kalınca. Hatta bilin diye belirtmek istiyorum, kullanılan pol çapı Husky Flame 5 mevsim çadırlardan daha kalınca.

 Çadırda iç ve dış tentelerde fazlaca ince ve narin sayılabilecek 20 denye ripstop kumaş kullanılmış. Silikon ve poliüretan kaplı bu kumaşlar su geçirmiyor (kanser yaptığı bilinen PVC kullanılmamış). Dikiş yerlerindeki bantlar da poliüretan malzemeden yapılmış. Sivri dikenli çalıların yakınında, taşlık zeminlerin üzerinde kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. En ufak yanlış bir harekette hasar görecek bu çadırı altlık olmadan sakın kullanmayın.

 Çadırda 1 adet havalandırma penceresi bulunuyor. Çift kapı/balkona sahip olduğundan ve dış tente yerden bir miktar yüksek olduğu için çadır içinde damlamaya meydan verecek kadar yoğun kondensasyon meydana gelmiyor.

 Çadırın içinde fener, telefon şeklinde çabuk ulaşmak isteyeceğiniz gereçler için birbirine zıt yönlerde iki adet cep bulunuyor. Ek olarak iç tentenin üstünde fener asabileceğiniz askı da mevcut.

Paylaştıkça güzelleşir dünya!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.