• Çadırınızın kalitesine dikkat ettiğiniz kadar asıl sizin konforunuzu belirleyecek şey; uyku tulumu ve mattır. Bu ürünlerin kaliteli olmasına özellikle dikkat edin.

Insomnia GIF - Find & Share on GIPHY

  • Çadırınızın çift katmanlı olmasına dikkat edin, tek mevsim düşünerek tercih ettiğiniz çadırlar sizi yağışlı havalarda bu zevkten mahrum bırakabilir. Yaz mevsiminde dış brandayı kullanmayarak daha serin bir ortam elde ederken, yağışlı havalarda 2. Katmanı takıp yağmurve rüzgardan korunabilirsiniz.

Ariane Alter Wtf GIF by PULS - Find & Share on GIPHY

  • Eğer yanınıza alma imkanınız var ise harici bir branda edinin. Bu brandayı gerek çadırın üstüne ekstra gererek yağıştan daha iyi korunmuş olur gerek altına sererek zeminden gelecek olan soğuğu ve nemi bir nebze engellemiş olursunuz.

Rain Camping GIF by VPRO - Find & Share on GIPHY

  • Neredeyse bir çok çadır suya dayanıklı üretiliyor fakat çok yoğun yağışa yakalanırsanız ne mi yapmalısınız? Yanınızda hendek açacak bir malzeme var ise ya da bir odun parçası ile çadırınızın etrafında hendek kazın. Bu hendekler suyun çadırınıza uğramadan akıp gitmesine yardımcı olacaktır.

Sad Rain GIF - Find & Share on GIPHY

  • Çadır tercihi yaparken havalandırma sistemi iyi olan bir çadır tercih etmeye özen gösterin. Çadırınızın havalandırmalarını sürekli açık tutmanız gerekli aksi takdirde alıp verdiğiniz nefesin yoğuşması ile sırılsıklam bir çadırda uyanabilirsiniz. Havalandırma sisteminiz yeterli değil ise çadır girişini bir miktar açmakta fayda var.

Bonjour Hello GIF by Decathlon - Find & Share on GIPHY

  • En önemli hususlardan birisi de çadırı kurmadan önce bulunduğunuz alanda biraz keşfe çıkın. Sabah çadırınızdan çıktığınızda göreceğiniz manzara her şeye değecektir.

Where Am I Lol GIF by Outside TV - Find & Share on GIPHY

  • Çadırınızı mümkün olduğunca eğimsiz bir alana kurun. Eğer eğimli bir alanda kurarsanız yattığınız zaman vücudunuzdaki kan o yöne doğru yoğunlaşır. Pek iyi hissettirmeyebilir.

Relaxing The Royal Tenenbaums GIF by The Good Films - Find & Share on GIPHY

  • Çadırınızı su kaynağına yakın ama çokta yakın olmayan bir noktaya kurun. Çevredeki diğer canlılar da sudan faydalanmak istediğinden vahşi hayvanlarla karşılaşmak istemezsiniz.

River Avoiding GIF - Find & Share on GIPHY

Paylaştıkça güzelleşir dünya!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.