Bir önceki içeriğimiz olan Kamp Sandalyesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığında, iyi vakit geçirebilmek ve uzun ömürlü kullanabilmeniz için kamp sandalyesi tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bazı önerilerde bulunmuştuk. Bu içeriğimizde ise, ihtiyacınız ve bütçenize uygun kamp sandalyesi önerileri yapacağız.

Kamp Sandalyesi Önerileri

Türkiye’de, kamp sandalyesi üreten, ürünlerin güvenilirliği ve kullanım kolaylığı açısından isim yapmış bazı markalar mevcut. Sizler için bu markaların piyasaya sürmüş oldukları, en çok tercih edilen kamp sandalyelerini derledik.

Öncelikle, kamp ve kampçının dostu, Decathlon ile başlamak istiyoruz. Firma, birçok spor dalında üretim yapmakta fakat kampçılık kategorisine fazla önem göstermekte. Fiyatları da Türkiye ortalamasına göre uygun olduğundan, birçok kamp sever bu markayı tercih etmekte.

decathlon-kamp-sandalyeleri

Decathlon’un, Quecha adını verdiği bu kamp sandalyesi; kolay kurulumu, sırt çantasında veya bisiklette kolay taşınabilirliği, sağlamlığı ve iç ceplerinin bulunması nedeniyle kamp sandalyesi önerileri listemizin ilk sırasında yer alıyor. Dilerseniz teknik özelliklerini de inceleyelim.

  • 1 matara/bardak bölmesi
  • 2,8 kg. ağırlığı
  • Taşıma kılıfı
  • 41 cm. bacak yüksekliği
  • Kapandığında yer kaplamaması

Bu kamp sandalyesinin fiyatı; 65 TL ve 100 TL arası değişkenlik göstermekte. Satış yapıldığı resmi sitesinde ise 720+ olumlu yorumu bulunmakta. Decathlon’da fiyatları 500 TL’ye kadar çıkan kamp sandalye çeşitleri de mevcut, fakat en popüler kamp sandalyesi Quecha modeli olduğundan, bunu paylaşmak istedik.

Bir diğer firma ise, yine kamp ve doğa hayatı meraklılarının ismini mutlaka duydukları Nurgaz. Türk markası olmasına karşı, internette üretim yerinin yurt dışı olduğuna dair yazılar bulunuyor. Biz daha çok ürünlerinin fiyatı ve sağlamlığı ile ilgilendiğimiz için, bu konuya girmek istemiyoruz.

nurgaz-kamp-sandalyeleri

Katlanabilir yapısı ile her yere kolayca kurulumu yapılabilen ve taşınılabilen bu kamp sandalyeleri, balkonda, araçta, sırt çantasında oldukça az yer kaplaması sebebiyle tercih ediliyor. Kumaşı örgü ve fileli olduğundan, oldukça güven veriyor ve rüzgâr geçirmeyip, yağmur suyu tutmuyor. 100 kiloya kadar taşıma kapasitesi olan Nurgaz kamp sandalyesi, yaklaşık 1,6 kg. ağırlığında. Fiyat aralığı ise modeline göre 100-500 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Kamp için yapacağımız sandalye önerileri oldukça fazla, fakat bu paylaştığımız 2 sandalye, sizi asla pişman etmeyecektir. Kamp sandalye önerilerinden daha önemli olan bir şey var ise, o da kamp için asla önermeyeceğimiz sandalyelerdir.

Tercih Etmemeniz Gereken Kamp Sandalyeleri

Yaşadığınız yerde bulunan marketlerden kamp sandalyesi ile alakalı alışveriş yapmamanızı tavsiye ederiz. Fiyatları Decathlon ve Nurgaz ile kıyasıya yarışsa da, malzeme kalitesinden oldukça ödün verilen bu kamp sandalyeleri, kısa sürede parçalanmalarıyla ünlü. Kamp ortamında sağlam ve kullanışlı değiller. Market indirim dergilerinde zaman zaman denk geldiğiniz kamp sandalyeleri, 1 ay sonra kullanılamaz hale geliyor. Aynı fiyat aralığında tercih ettiğiniz Decathlon veya Nurgaz ürünleri ise, en az 2 yıl dayanıklılık gösteriyor.

 

Paylaştıkça güzelleşir dünya!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.