Közlenmiş Patlıcan

Patlıcanı aluminyum folyo ile sarıp direk ateşe de atabilirsiniz, ızgara üzerinde de közleyebilirsiniz. Önemli olan bu güzel gıdayı sonra ne ile çeşitlendireceğiniz. Belki biraz kaşar, nar ekşisi ve zeytinyağı üzerine kekik belki tulum peynirli ve cevizli versiyonu. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.

Muzlu Çikolatalı Tatlı

Bir çok pişirme yöntemi olsa da en basit hali dikine ortadan ikiye kesilmiş muzu kabuğundan çıkarmayın. Arasına çikolatayı yerleştirip aluminyum folyo ile sarın. 3-4 dakika içinde hazır olacaktır.

Folyoda Köz Patates

Patates depolanması ve dayanıklılık açısından sağlam, tüketilmesi için ise bir çok yöntem bulunan bir gıdadır. Öncelikle patateslerimizin kabuğunu soymadan dış yüzeyini yıkıyoruz. Folyoya sarmadan önce tercihe bağlı olarak 1 kat yağlı kağıt sarabilirsiniz. Yağlı kağıdın içine kaya tuzu da eklenebilir. Folyodaki patatesi direk olarak köze atmakta sakınca yok, bu şekilde takribi 1,5 saatte güzelce pişecektir. Pişmiş patateslerinizin arasını açıp tereyağı ve kaşar ikilisiyle karabiber serperek basit ve harika bir akşam öğünü elde etmiş olursunuz. Afiyet olsun.

Salçalı Sosis

Yanınızda tavanız var ise muhtemelen yağınız da vardır. Pekibiraz salça ve sosis alsak? Bazen evimizde gözümüze basit gibi gelen gıdalar kamp alanlarının verdiği pozitif duygu ile size bambaşka bir tatmış gibi gelebilir. Dilimlenmiş sosisleri yağda biraz kızarttıktan sonra su ile inceltilmiş salçanızı dilediğiniz baharat ile tatlandırarak tavaya ekleyip sadce biraz daha pişirin. Afiyet olsun.

Paylaştıkça güzelleşir dünya!

Yazar Hakkında

TurkeyCampGuide ailesi olarak hazırladığımız içeriklerde, özellikle kamp hayatı konusunda bir tecrübesi olmayan ve kamp hayatına yeni yeni başlayan arkadaşlarımıza yol göstermek istedik. Kamp alanında dikkat etmeniz gereken noktaları anlatmanın yanında kampa çıkmadan önce sizi kampa hazırlamak için gereken bütün soruları cevaplamak öncelikli hedefimizdir.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.