Kamp malzemeleri listemizin olmazsa olmazı hiç şüphesiz ki uyku tulumudur. Uyku tulumu seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken koşullardan haberdar değilseniz öncelikle ”uyku tulumu nasıl seçilir?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Uyku tulumunuz uzun ve yorucu bir seyahatin sonunda mışıl mışıl uyumanızı sağlar. Zaten yorucu olan yolculuğunuza daha da yük bindirmemek için piyasada satılan birçok uyku tulumu çantanızda rahatça taşınabilecek şekilde üretilir ama ne yazıkki hafif olmak rahat olmak anlamına gelmez.

 Halihazırda uyku tulumu almamış veya mevut uyku tulumunuzu değiştirmeye karar verdiyseniz bu yazımız size iyi bir örnek olacaktır.

Western Mountaineering MegaLite

 MegaLite markası listemizin başını çekmektedir, çünkü tüm alanlarda olağanüstü performans gösterir. Son derece küçük bir alan kaplamasının yanında western mountaineering megalite uyku tulumu kullanıcısına olağanüstü bir konfor oranı sunar. Diğer uyku tulumlarının aksine, uyku tarzınız ne olursa olsun üstün konfor sağlayan geniş bir boyuta sahiptir. Hemen hemen her koşul için mükemmel bir tercihtir.

NEMO Kyan 35

 Genel bir bilgi olarak, sentetik uyku tulumları diğer uyku tulumlarından daha büyük ve ağırdır. Ama Nemo Kyan 35 bir istisna olabilmeye adaydır. Orta düzeydeki ağırlığı ve küçük boyutuyla diğer rakipleri arasından sıyrılmayı başarıyor. Ayrıca, Primaloft Silver sentetik yalıtımı sayesinde yağışlı hava koşullarında kullanıcısına avantaj sağlıyor, çünkü ıslandığında bile sıcaklığının önemli bir yüzdesini korumayı başarıyor.

Kelty Cosmic 20

 Kelty Cosmic 20’nin puanlaması düşük olsa da, üç kata kadar daha pahalı olan birçok rakibine göre daha iyi sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Tabiki rakipleri Kelty Cosmic 20 uyku tulumuna nazaran daha hafif ve daha küçükler, ancak Kelty Cosmic 20’yi tercih ederseniz rakiplerinin çoğunda bulunmayan saklı bir cep ve rahat bir boyun bölmesine sahip olursunuz. Rakipleri daha hafif ve küçük boyutlu olsada sıcaklık ve konfor değerleri rakiplerini aratmıyor.

Feathered Friends Hummingbird UL 30

 Fazla ağırlıktan kurtulmanın her şeyden daha önemli olduğu zamanlarda Hummingbird UL yardımınıza koşuyor. Hummingbird UL sizi son derece sıcak tutmasının yanında hafifliği sayesinde yolculuklarınızda ek yüklerden arınmanıza yardımcı olacaktır. Artık nasıl yapılmışsa bu uyku tulumunun fermuar sisteminin sözlüğünde takılma kelimesi bulunmuyor. Aynı fermuar sistemi sayesinde tulumun içine girmek istemediğiniz zamanlarda tulumu yorgan olarak kullanabiliyorsunuz.

Western Mountaineering UltraLite

 Bunaltıcı sıcak yüzünden uyku sırasında serin kalmak istiyorsanız veya sonbaharın soğuk günlerinde yolculuğa çıkmaya karar vermişseniz, Western Mountaineering UltraLite sizin için en uygun uyku tulumu olabilir. Western Mountaineering UltraLite özel yapısı sayesinde diğer ürünlere kıyasla daha düşük sıcaklıklarda daha konforlu bir uyku geçirmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak fermuar ve yatay bölme yapısı, sıcak yaz gecelerinde ısıyı dışarı yönlendirip aşırı ısınmayı önlemek için geniş seçenekler sunar.

Paylaştıkça güzelleşir dünya!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.